Czy kamienny dywan jest nawierzchnią ekologiczną?

Kamienny dywan w  95 % składa się z kruszywa naturalnego, pozwala także na swobodny przepływ wody i gazów w obie strony.

Czy udzielamy gwarancja na wykonany przez naszą firmę kamienny dywan ?

Udzielamy  gwarancji na okres dwóch lat.

Jaka jest trwałość nawierzchni kamienny dywan ?

Nawierzchnia  kamienny dywan jest bardzo trwała, najstarsze realizacje na terenie Polski pochodzą z przed około 10 lat, natomiast w Europie Zachodniej z przed 20 lat. Przez ten okres nawierzchnia nie utraciła swoich właściwości i nadal cieszy swoich właścicieli niezmienionym wyglądem.

Czy nawierzchnia może być stosowana jako parking czy podjazd dla samochodów?

Po nawierzchni kamienny dywan bez wpływu na jego strukturę mogą poruszać się samochody osobowe i dostawcze, musimy jednak pamiętać że kamienny dywan jest  nawierzchnią typu lekkiego, zatem dopuszczalny jest sporadyczny ruch cięższych pojazdów.

Jeśli przewidujecie  Państwo ruch samochodów ciężarowych należy wykonać wzmocnioną  podbudowę, właściwą do planowanych obciążeń.

Jakie maszyny, sprzęt są niezbędne do ułożenia nawierzchni kamienny dywan ?

Ułożenie nawierzchni kamienny dywan nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu i maszyn.

Czy konieczne jest stosowanie obrzeży?

Obrzeża, krawężniki nie są wymagane, ale niektórzy klienci decydują się na nie z uwagi na walory praktyczne.

Czy kamienny dywan może być położony na podbudowie betonowej, asfaltowej ?

Kamienny dywan doskonale  nadaje się renowacji starych zniszczonych powierzchni betonowych, z płytek ceramicznych czy asfaltu. Dodatkowo inwestor nie ponosi kosztów związanych z rozbiórką i utylizacją starej nawietrzni. Przy optymalnym rozmieszczeniu otworów w betonie do odprowadzenia wody i zachowaniu spadków jesteśmy w stanie odprowadzić wodę z naszej nawierzchni.

Czy sól drogowa niszczy nawierzchnię kamienny dywan ?

Nie, sól drogowa nie odbarwia i nie niszczy nawierzchni chodników, podjazdów, ścieżek, alejek, tarasów, balkonów. Nawierzchnia kamienny dywan jest odporna na działanie soli drogowej.

Czy kamienny dywan potrzebuje budowy odwodnienia ?

Woda, opady atmosferyczne przesiąkają grawitacyjnie przez porowatą strukturę nawierzchni oraz poprzez podbudowę do gruntu. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych systemów odprowadzających wodę z nawierzchni kamienny dywan.

W jaki sposób nawierzchnia kamienny dywan przepuszcza wodę?

Nawierzchnia kamienny dywan składa się z żywicy o odpowiednim  składzie oraz wyselekcjonowanych kruszyw naturalnych. Dzięki unikalnym właściwościom nawierzchnia po ułożeniu jest utwardzona jedynie w punktach, w których stykają się ze sobą kruszywa pozostawiając przy tym pory, przez które swobodnie przepływa woda.

Czy mróz jest w stanie rozsadzić kamienny dywan?

Nawierzchnia kamienny dywan jest w pełni odporna na działanie mrozu. Woda, która wnika w porowatą strukturę nie jest w stanie uszkodzić nawierzchni przy niskich temperaturach.

 

Czy nawierzchnie kamienny dywan można wykonywać o każdej porze roku ?

Nawierzchnie kamienny dywan zwykle układamy od kwietnia do listopada. Niestety z powodu warunków atmosferycznych musimy wykluczyć dni, w których temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Ważne jest, aby zarówno przy układaniu jak i wiązaniu przez 8-12 godzin po ułożeniu zapewnić właściwe warunki atmosferyczne.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress