R-Stone Sp. zo.o.

Kamienny dywan w 95 % składa się z kruszywa naturalnego, pozwala także na swobodny przepływ wody i gazów w obie strony.

Nawierzchnia kamienny dywan jest bardzo trwała, najstarsze realizacje na terenie Polski pochodzą z przed około 10 lat, natomiast w Europie Zachodniej z przed 20 lat. Przez ten okres nawierzchnia nie utraciła swoich właściwości i nadal cieszy swoich właścicieli niezmienionym wyglądem.

Po nawierzchni kamienny dywan bez wpływu na jego strukturę mogą poruszać się samochody osobowe i dostawcze, musimy jednak pamiętać że kamienny dywan jest nawierzchnią typu lekkiego, zatem dopuszczalny jest sporadyczny ruch cięższych pojazdów. Jeśli przewidujecie Państwo ruch samochodów ciężarowych należy wykonać wzmocnioną podbudowę, właściwą do planowanych obciążeń.

Nie, sól drogowa nie odbarwia i nie niszczy nawierzchni chodników, podjazdów, ścieżek, alejek, tarasów, balkonów. Nawierzchnia kamienny dywan jest odporna na działanie soli drogowej.

Nawierzchnia kamienny dywan składa się z żywicy o odpowiednim składzie oraz wyselekcjonowanych kruszyw naturalnych. Dzięki unikalnym właściwościom nawierzchnia po ułożeniu jest utwardzona jedynie w punktach, w których stykają się ze sobą kruszywa pozostawiając przy tym pory, przez które swobodnie przepływa woda.

Nawierzchnia kamienny dywan jest w pełni odporna na działanie mrozu. Woda, która wnika w porowatą strukturę nie jest w stanie uszkodzić nawierzchni przy niskich temperaturach.

Nawierzchnie kamienny dywan zwykle układamy od kwietnia do listopada. Niestety z powodu warunków atmosferycznych musimy wykluczyć dni, w których temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Ważne jest, aby zarówno przy układaniu jak i wiązaniu przez 8-12 godzin po ułożeniu zapewnić właściwe warunki atmosferyczne.

Kamienny dywan doskonale nadaje się renowacji starych zniszczonych powierzchni betonowych, z płytek ceramicznych czy asfaltu. Dodatkowo inwestor nie ponosi kosztów związanych z rozbiórką i utylizacją starej nawietrzni. Przy optymalnym rozmieszczeniu otworów w betonie do odprowadzenia wody i zachowaniu spadków jesteśmy w stanie odprowadzić wodę z naszej nawierzchni.

Woda, opady atmosferyczne przesiąkają grawitacyjnie przez porowatą strukturę nawierzchni oraz poprzez podbudowę do gruntu. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych systemów odprowadzających wodę z nawierzchni kamienny dywan.

Obrzeża, krawężniki nie są wymagane, ale niektórzy klienci decydują się na nie z uwagi na walory praktyczne.

Top